Головна
Реєстрація
Вхід
Четвер
17.07.2025
22:24
Вітаю Вас Гість | RSS
Способи здійснення цивільних прав

Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

  
Головна » 2009 » Серпень » 9 » Таке схвалення повинне піти в межах нормально необхідного або встановленого строку при здійсненні угоди
Таке схвалення повинне піти в межах нормально необхідного або встановленого строку при здійсненні угоди
08:38

Разом з тим діяльність без повноважень або з перевищенням повноважень не є і абсолютно байдужим фактом і за певних умов може спричинити за собою виникнення, зміну або припинення цивільних правовідносин. Так, особа, від імені якого здійснена угода або інша юридична дія, може заповнити відсутність або недолік повноважень шляхом наступного схвалення угоди. Таке схвалення повинне піти в межах нормально необхідного або встановленого строку при здійсненні угоди. За своєю юридичною природою наступне схвалення угоди є односторонньою угодою, зроблено на власний розсуд, яку представляють. Воно може бути виражено як у письмовій формі, наприклад у вигляді листа, телеграми, факсу і т.п., так і шляхом конклюдентних дій, наприклад, прийняттям виконання, виробництвом розрахунків і т. п. Важливо лише, щоб із дій представляють, однозначно випливало пряме схвалення угоди. Схвалення угоди особою, яку представляють, діє з оберненою силою, тобто робить угоду дійсної з моменту її здійснення.

Укладення угоди за допомогою особи, що не має відповідних повноважень або що діє з перевищенням, тягне за собою правові наслідки для третьої особи. Правило, згідно з яким представляється може схвалити досконалу від його імені угоду, встановлено передусім в інтересах особи, для якої ця угода укладена. Що стосується третьої особи, з яким укладено угоду, то передбачається, що вона знала або повинна була знати про неуправомоченності представника, так як була можливість шляхом знайомства з довіреністю перевірити повноваження останнього. Тому, якщо третьою особою в цьому відношенні проявлена безпечність, або якщо така угода укладена їм свідомо (наприклад, з розрахунку на подальше схвалення угоди що представляють), він вважається пов'язаним досконалої угодою. Зокрема, якщо угода буде схвалена яку представляють, і, отже, набуде юридичної чинності, третя особа, знало про неуправомоченності представника, не може відмовитися від прийнятого на себе зобов'язання з посиланням на цю обставину.

Нарешті, діяльність без повноважень або з перевищенням їх меж може мати серйозні юридичні наслідки для особи, що виступав як представник. Якщо представляється згодом прямо не схвалить дану угоду, вона відповідно до ч, 1 ст. 183 ГК вважається укладеною від імені і в інтересах що зробив її обличчя. Тому саме він буде нести перед контрагентом по даній угоді всі обов'язки і відповідальність за її невиконання або неналежне виконання. Зрозуміло, це лише загальне правило, яке застосовується в тих випадках, коли неуправомо-ченний представник може виступати стороною у такій зробленої їм операції. Наприклад, найбільш часто правила про представництво порушуються на практиці при укладанні угод працівниками юридичних осіб, які виходять за межі наданих їм повноважень або зовсім їх не мають. Було б, однак, безглуздо думати, що саме на самих конкретних працівників у цих випадках покладаються обов'язки з виконання укладених ними угод, наприклад з постачання енергією та газом, перевезення вантажів, капітального будівництва і т. п.

Переглядів: 549 | Додав: egorsta | Теги: Повноважень, Виникнення, Діяльність | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Календар
«  Серпень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний хостинг uCoz