Головна
Реєстрація
Вхід
Четвер
17.07.2025
22:17
Вітаю Вас Гість | RSS
Способи здійснення цивільних прав

Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

  
Головна » 2009 » Серпень » 6 » Види довіреностей
Види довіреностей
08:38

В іншому випадку вся відповідальність за дії заступника покладається на представника, який передав свої повноваження. Термін дії довіреності, виданої в порядку передоручення, не може перевищувати строку дії довіреності, на підставі якої вона видана.

Види довіреностей. Чинне законодавство прсдусматрівает кілька видів довіреностей. Залежно від обсягу в характеру виражених в дорученні повноважень прийнято розрізняти генеральні (загальні), спеціальні і разові доручення. Генеральної вважається довіреність, яка уповноважує представника на вчинення широкого кола угод та інших юридичних дій, пов'язаних, як правило, з усім обсягом діяльності, яку представляють. Прикладами таких довсренності можуть служити довіреність на управління майном громадянина, а також довіреність керуючого філією юридичної особи. Спеціальна довіреність надає представнику право здійснювати також необмежену кількість угод чи інших юридичних дій від імені акредитуючої, однак у ній або окреслюється певна сфера діяльності представника, або перераховуються конкретні, як правило, однорідні можливі дії представника. Наприклад, спеціальної буде вважатися довіреність, видана адвокату на ведення справи в суді або експедитору на отримання та відправлення вантажів. Разова довіреність видається на вчинення однієї конкретної угоди або іншої юридичної дії, наприклад отримання поштового переказу, підписання договору, складання акту і т. п.

Припинення довіреності. Обставини, що припиняють дію довіреності, можуть бути зведені до трьох такими групами. По-перше, довіреність припиняється внаслідок закінчення її терміну, а стосовно разової довіреності - здійснення представником того дії, на яку він був уповноважений. По-друге, в будь-який момент особа, яка видала довіреність, може її скасувати, а особа, що одержала довіреність, може відніс відмовитися. Таке обопільне право на одностороннє припинення дії довіреності пов'язане з фідуціарних (довірчим) характером довіреності як угоди. Закон особливо підкреслює, що згоду на відмову від цього права є недійсною. На особу, яка видала довіреність, покладається обов'язок сповістити про її скасування особу, якій довіреність видана, а також відомих їй третіх осіб, для представництва перед якими видано довіреність. По-третє, припинення дії довіреності закон пов'язує з припиненням юридичної особи, смертю, визнанням недієздатним або обмежено дієздатним або безвісно відсутнім громадянина, яким (якими) було видане доручення.

Права і обов'язки, що виникли внаслідок дій представника до того, як він дізнався про припинення довіреності, зберігають силу для акредитуючої і його правонаступників щодо третіх осіб. Це право не застосовується, якщо третя особа знала або повинна була знати про те, що дія довіреності припинилася. За припинення дії довіреності представник чи його правонаступник зобов'язані негайно повернути довіреність акредитуючій або його правонаступників.

Поняття представництва без повноважень.

Переглядів: 1335 | Додав: egorsta | Теги: Відповідальність, Повноважень, Строк | Рейтинг: 2.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Календар
«  Серпень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний хостинг uCoz