Головна
Реєстрація
Вхід
Четвер
17.07.2025
22:15
Вітаю Вас Гість | RSS
Способи здійснення цивільних прав

Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

  
Головна » 2009 » Серпень » 1 » Але про представництво мова піде в наступному розділі
Але про представництво мова піде в наступному розділі
08:37

У тих випадках, коли конкретні правові наслідки спеціальними нормами не визначені, в якості загальної санкції відповідно до ст. 10 ГК виступає відмова в охороні суб'єктивного права.

Громадяни та юридичні особи, за загальним правилом, здійснюють свої права і обов'язки самостійно. Разом з тим вони можуть, а іноді й змушені вдаватися до послуг інших осіб - представників. Але про представництво мова піде в наступному розділі.

Поняття і значення інституту представництва. Під представництво як здійснення однією особою, представником, в межах наявних у нього повноважень угод та інших юридичних дій від імені та в інтересах іншої особи, яку представляють. Відповідно до ст. 182 ГК операція, які здійснюють представники на підставі його повноважень, безпосередньо створює, змінює і припиняє цивільні права та обов'язки, яку представляють.

Інститут представництва в цивільному обороті має широку сферу застосування. Потреба в ньому виникає не тільки тоді, коли особа, яку представляють в силу закону (наприклад, через відсутність дієздатності) або конкретних життєвих обставин (наприклад, через хворобу, відрядження, зайнятості і т. д.) не може особисто здійснювати свої права та обов'язки. У цілому ряді випадків до послуг представників звертаються заради того, щоб скористатися спеціальними знаннями і досвідом представника, заощадити час, кошти і т. п. Діяльність більшості юридичних осіб взагалі немислима без постійного або хоча б епізодичного звернення до представництва (робота продавців і касирів, функціонування філій та представництв, представництво в суді і т. п.).

За допомогою представництва можуть здійснюватися не тільки майнові, але і деякі особисті немайнові права. Так, автор винаходу може через представника оформити і подати заявку на отримання патенту. Однак не допускається здійснення через представника угод, які за своїм характером можуть бути зроблені тільки особисто, а також інших угод у випадках, передбачених законом (ст.182 ЦК). Так, тільки особисто можна скласти заповіт, видати довіреність, укласти договір довічного утримання з коштом, договір про іпотеку, предметом якого є житловий будинок або квартира, що знаходяться у власності громадянина, та ін

Суб'єкти представництва. У відносинах представництва беруть участь три суб'єкти-яку представляють, представник і третя особа, з яким у акредитуючої виникає правовий зв'язок завдяки діям представника. У яку представляють, може виступати будь-який суб'єкт цивільного права - юридична особа, незалежно від стану дієздатності. Коло осіб, які можуть бути представниками, є більш вузьким. По-перше, представники - громадяни повинні володіти, як правило, повною дієздатністю. Як виняток в якості представників юридичних осіб у сфері торгівлі і обслуговування можуть виступати громадяни, які досягли трудового повноліття, тобто 1 б років. По-друге, юридичні особи можуть брати на себе функції представників, якщо це не розходиться з тими цілями і завданнями, які вказані в їх установчих документах. По-третє, законодавство містить ряд прямих заборон щодо виконання представницьких функцій деякими суб'єктами цивільного права. Так, відповідно до ст. 47 ГПК не має права бути представниками в суді особи, виключені з колегії адвокатів, слідчі, судді, прокурори, крім випадків, коли вони виступають в якості уповноважених відповідного суду, прокуратури йди в якості законних представників. Головні бухгалтери не можуть отримувати за дорученням грошові кошти за чеками та інших документів у банках, а також товарно-матеріальні цінності для організацій, у яких вони працюють.

В якості третьої особи, з якою дії представника укладає цивільно-правову угоду або здійснює іншу юридичну дію, може бути будь-який суб'єкт цивільного права.

Переглядів: 550 | Додав: egorsta | Теги: Вчинення Підстави виникнення предст, Поняття, Юридичні | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Форма входу

Пошук

Календар
«  Серпень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний хостинг uCoz